Alo Yol Yardımı

Ücretsiz Lassa Yol Yardımı bir telefonla yanınızda!
Tek yapmanız gereken 0212 291 03 94’ü aramak!

Ücretsiz Yol Yardımı hizmeti; 4 adet otomobil veya 4x4 lastiği alana 1 yıl, 2 adet lastik alana ise 6 ay süresince verilmektedir. Üstelik aracınızı yolda bırakacak her türlü arızada, 7 gün 24 saat boyunca, tüm Türkiye yollarında.

7/24 Her Türlü Arızada Hizmetinizde

 • Lassa Yol Yardımı, başınıza gelebilecek her türlü sorunda veya ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir konuda bir telefonla hizmetinizde!
 • Şimdi Türkiye’nin neresinde olursanız olun, size her zaman yardımcı olacak bir dostunuz var.
 • Aracınız mı bozuldu, çekilmesi ya da kurtarılması mı gerekiyor?
 • Yolda zorunlu olarak konaklamak mecburiyetinde mi kaldınız?
 • Kapıda mı kaldınız, sevgilinize veya eşinize çiçek göndermeyi mi unuttunuz?
 • Çocuklarınız için bakıcı mı gerekiyor ya da nöbetçi eczaneden ilaç alınması mı?
 • Uçak bileti rezervasyonunuzu yaptırmayı mı unuttunuz?
 • Lassa Yol Yardımı günün her saati, yılın her günü ve gecesi sizinle.
 • Lassa Yol Yardımı, size sadece aracınızda değil, hayatın tüm yollarında yardım etmeye hazır!

Yol yardım hizmetinizi aktif hale getirmek veya hizmetinizin aktif olup olmadığını kontrol etmek için bilgilerinizi girin.

Genel Şartlar

 • Lassa Yol Yardımı hizmeti, aracı hareketsiz bırakan kaza ve arıza durumlarında verilir. Broşürde belirtilen ’Yol Yardımı Hizmetleri’ni kapsar. Aracın tamir, bakım, yükün boşaltım ve transfer masraflarını karşılamaz.
 • Lassa Yol Yardımı hizmeti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve yasaların karayolu olarak tanımladığı yollar dahilinde geçerlidir. Hizmet alımı fatura düzenleme tarihinden 24 saat sonra başlar.
 • Lassa Yol Yardımı hattı aranmadan yol yardımı kapsamındaki hizmetlerin alınması durumunda geri ödeme yapılamaz. Hizmetten yararlanabilmek için bu broşür ile birlikte verilen Yol Yardım Kartı’nın beyanı ve araçta en az 2 adet Lassa marka lastiğin takılı olması zorunludur. Aksi halde hizmet verilemez.
 • Hizmet; Türkiye’de bulunan Lassa yetkili satış noktalarından 2' den fazla Lassa marka radyal lastik satın almış olan ve Motorlu Araç Tescil Belgesi’nde otomobil, 4x4 olarak belirtilen araçlar için geçerlidir.
 • Lastiğin satış faturası tarihinde, 15 yılını doldurmamış araçlar bu hizmetten faydalanır. Motorlu Araç Tescil Belgesi’nde trafiğe çıkış tarihinden itibaren 15 yılını doldurmuş araçlar Yol Yardım Kartı verilmiş olsa dahi bu hizmetten yararlanamaz.
 • Lastik değiştirme işlemi, arızanın olduğu yerde stepne ile değiştirilmesini kapsar. Stepnesi ve lastik değiştirme ekipmanı olmayan araca lastik değiştirme hizmeti verilmez. Lastik tamir edilmez, yeni lastik verilmez.
 • Lassa Yol Yardımı hizmeti, ticari taksi faaliyetlerinde bulunan ve Motorlu Araçlar Tescil Belgesi’nde kullanım amacı “Taksi” olarak belirtilen araçları kapsamamaktadır.
 • Çekici hizmeti, bozulan aracın en yakın servise çekilmesini kapsar. Aracın daha uzak bir adrese çekilmesi ek ücrete tabidir. Çekilme esnasında, yüklü araçların yükünün aktarımı ve transferi araç sahibine veya sürücüsüne aittir.
 • Yol Yardım hizmetinden aynı gün içerisinde sadece bir kez faydalanılır. Aynı gün içerisindeki birden fazla talepleri kapsamaz.
 • Lassa Yol Yardımı hizmeti, yakıtı biterek yolda kalan araçları kapsamamaktadır.
 • Lassa ve/veya yetkilendirdiği firmalar, araçtaki arıza sebebini araştırma ve sorgulama hakkına sahiptir. Bu broşürde belirtilen şartlar dahilinde bedelsiz verilen hizmetler, fatura tarihinden itibaren 2 lastik alımında 6 ay, 4 lastik alımında 1 yıl süreyle geçerlidir. Ancak, 4 lastik alımı yapan müşteriler için 1 yıl bedelsiz verilen yol yardım hizmetinin bitiminden itibaren bu hizmet, isteğe bağlı olarak ilave 2 yıl süreyle indirimli fiyatları bedeli mukabili alabilir.
 • 1 yıl ücretsiz yol yardım hizmet süresinin bitiminden sonraki 2 yıl boyunca da indirimli ve özel fiyattan yol yardım hizmetinden yararlanabilmek için, aracın tüm lastiklerinin mutlaka Lassa marka olması ve Lassa Yol Yardımı Kartı’nın bulunması gerekmektedir.
 • 6 aylık paket almış olanlara en fazla 2 kez, 12 aylık paket almış olanlara en fazla 4 kez Yol Yardımı hizmeti verilecektir.
 • Aracın çekilmesi, kurtarılması ve lastik değiştirilmesi dışında olan Yol Yardım hizmetleri, daimi ikametgahtan 25 km. mesafeden itibaren verilmektedir.
 • Lassa Yol Yardımı hizmeti olan sürücü; hastalık, yaralanma ya da vefat nedeni ile binek tipinde aracı kullanamıyorsa ve diğer yolcular sürücünün yerine geçemiyorsa, aracı ve araçta bulunanları istenen adrese götürmek için profesyonel binek araç sürücüsü temin edilir.
 • Araç sürücüsünün; ilaç etkisinde, zehirli veya narkotik maddelerin etkisinde olması, kanındaki alkol düzeyinin kanunların müsade ettiği düzeyin üzerinde olması ya da aracın sınıfına uygun ehliyete sahip olmaması durumunda hizmet verilmez.
 • Savaş, ayaklanma, grev, kamulaştırma, spor faaliyetleri, tehlikeli hobiler, ralliler, büyük makina patlamaları, nükleer ve radyoaktif etkiler, sel, doğal afet ve ağır kış koşulları gibi mücbir sebepler nedeni ile hizmetin sağlanamamasından şirketimiz sorumlu değildir.
 • Karlı ve buzlu kış koşulları nedeni ile aracın çekilmesi veya kurtarılmasının talep edildiği durumlarda, Lassa marka kış lastiklerinin takılı olmaması halinde hizmet verilmez.
 • Yolculuk sırasında ani hastalanma ve yaralanma durumunda; sigortalı, ambulansla veya refakatçi doktorla ya da şirketin doktoru tarafından uygun görülen herhangi bir araçla en yakın tıbbi merkeze ya da bir tıbbi merkezden diğerine veya daimi ikametgaha tüm giderleri karşılanarak nakledilir. Bir tıbbi merkezden diğerine nakli, ancak bulunan merkezde tedavi için donanım ve tıbbi ekipman olmadığında sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir.
 • Lassa Yol Yardımı hizmeti, bazı limitlerle sınırlıdır. Bu limitler aşıldığında aradaki fark kadar ücret alınır.
 • Lassa bu hizmette, herhangi bir duyuru yapmaksızın değişiklik yapma ya da hizmeti sona erdirme hakkını saklı tutar.
 • Hizmet alımı için yapılacak başvuru sırasında Yol Yardım üyeliği aktif olmamış, sistemde bilgileri eksik veya hatalı olanlar yol yardım kartı olsa dahi hizmet alımından faydalanamaz.

Hizmetler

Lassa Yol Yardımı, aşağıdaki limitlere kadar ücretsizdir.

Aracın çekilmesi 150 $
Aracın vinç ile kurtarılması 150 $
Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama (iki gece) 50 $
Aracın emniyet ve muhafazası 150 $
Profesyonel sürücü hizmeti Sınırsız
Yaralanma ya da hastalık durumunda tıbbi nakil ya da geri dönüş seyahati Sınırsız
Lastik değiştirme hizmeti (malzeme müşteriye ait olmak kaydıyla) Sınırsız

(*) Limitler aşıldığında, aşılan kısım için ücret alınır.

Organizasyon, Konut Yardımı ve Rezervasyon ile ilgili hizmetleri almak için gerekli olan işlemler ücretsizdir. Ancak almak istenen hizmet ve ürünler ücrete tabidir.

* Lassa Yol Yardım Hizmeti yetkili satış noktalarında alınan Lassa lastikleri için geçerlidir. Yol Yardım hizmeti belirtilen koşullara ve limitlere bağlı olarak verilir. Hizmetten yararlanacak müşterilerimiz söz konusu koşulları kabul etmiş sayılır.

Lassa Yol Yardım hizmetleri, aynı zamanda Aksigorta A.Ş. güvencesi altındadır.

Yol Yardımı Hizmetleri

Çekici Servisi

Aracınızı çektirmeniz mi gerekiyor? ’Lassa Yol Yardımı’ hemen bir ç ekici ayarlıyor ve sizi en yakın servise götürüyor.

Vinçle Kurtarma

Kendi kişisel olanaklarınızla kurtulamayacağınız bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ’Lassa Yol Yardımı’ aracınızı bir vinçle kurtarmaya geliyor.

Zorunlu Konaklama

Şehirler arası bir yolda kaldınız. ’Lassa Yol Yardımı’ nı aradığınız andan itibaren, en yakın anlaşmalı otelde onur konuğu olacaksınız. Arızalı aracınız 24 saat içinde onarılmazsa, onarımın bitmesini beklerken 2 geceye kadar otel masrafınızı, ’Lassa Yol Yardımı’ karşılıyor.

Ambulans

Yolda tıbbi yardım gerektiren bir durumla karşılaştığınızda, ’Lassa Yol Yardımı’ size en kısa zamanda bir ambulans sağlıyor ve sağlık hizmeti veren en yakın kuruluşa ulaştırıyor. Gerekirse bir tıbbi merkezden diğerine geçişte ve sonrasında tüm giderleri ’Lassa Yol Yardımı’ karşılıyor.

Daimi İkametgaha Geri Dönüş

Yolda tıbbi yardım görmeniz için götürüldüğünüz merkezden taburcu olup daimi ikametgahınıza dönerken, nakil hizmeti bedelini ’Lassa Yol Yardımı’ ödüyor.

Tamir Edilen ya da Bulunan Aracın Alınması İçin Seyahat

Uzun süreli tamir gerektiren durumlarda ya da kayıp/çalıntı aracınız bulunduğunda, aracınızın alınması için seyahat giderleriniz ’Lassa Yol Yardımı’ tarafından karşılanıyor.

Lastik Değiştirme

Lastiğinizle ilgili bir sorun çıktı ve yolda kaldınız. ’Lassa Yol Yardımı’, en kısa zamanda size ulaşıyor ve eğer mümkünse lastiğinizi aracınızdaki stepne lastikle değiştiriyor.

Profesyonel Sürücü Hizmeti

’Lassa Yol Yardımı’ hizmetinden yararlanan sürücü, aracı kullanamayacak durumdaysa binek araç sürücüsü temin ediyor.

+2 Yıl Hizmet

’Lassa Yol Yardımı’, bir yıllık ücretsiz yol yardım hizmet süresinin bitiminin ardında, artı 2 yıl indirimli ve özel fiyattan isteğe bağlı yol yardım hizmeti vermeye devam ediyor.

Araç Emanet ve Koruma

Tamir işlemi aracınızın 72 saatten fazla hareketsiz kalmasını gerektiriyorsa ya da hırsızlık durumunda aracınız siz mekanı terkettikten sonra bulunduysa, aracınızın emanet ve korunma masrafları ’Lassa Yol Yardımı’ tarafından üstleniliyor.

Bilgilendirme Hizmetleri

Restoran ve Eğlence Merkezleri ile İlgili Bilgiler

En seçkin restoranlar, en gözde eğlence merkezleri hakkında öğrenmek istediklerinizi ’Lassa Yol Yardımı’ na sorabilirsiniz.

Konaklama ile İlgili Bilgiler

Gezilerinizde ve tatillerinizde, beklentilerinize en uygun konaklama mekanlarını öğrenmek için ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayabilirsiniz.

Yol, Kaza ve Hava Durumu Bilgileri

Yol, kaza ve hava durumu bilgilerini ’Lassa Yol Yardımı’ ndan öğrenerek trafiğe takılmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

Ulaşım Araçları ile İlgili Bilgiler

Her türlü ulaşım aracının tarife bilgilerini, ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayarak öğrenebilirsiniz.

Sağlık Kuruluşları ile İlgili Bilgiler

Bulunduğunuz yere en yakın sağlık kuruluşlarının bilgisini edinmek için ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayabilirsiniz.

Döviz Kurları ile İlgili Bilgiler

’Lassa Yol Yardımı’nı arayarak, döviz kurları ile ilgili en doğru bilgilere, en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Kültürel Aktiviteler ile İlgili Bilgiler

Katılmayı düşündüğünüz kültürel etkinliklere dair her türlü bilgiye ’Lassa Yol Yardımı’nı arayarak ulaşabilirsiniz.

Hayvan Bakımı ile İlgili Bilgiler

Hayvan bakımına dair merak ettiklerinizi ’Lassa Yol Yardımı’ yanıtlıyor.

Turistik Bilgiler

Seyahat ettiğiniz yönde bulunan ve gezmeyi isteyebileceğiniz müzeler, tarihi kalıntılar, doğal parklar gibi turistik bilgilere ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayarak ulaşabilirsiniz.

Organizasyon Hizmetleri

Çiçek Gönderimi

’Lassa Yol Yardımı’nı arayarak sevdiklerinize en güzel çiçekleri gönderebilirsiz.

Kuru Temizleme Hizmeti

Antlaşmalı kuru temizlemeciler, ’Lassa Yol Yardımı’ ile bir telefon kadar yakınınızda.

Özel Günler İçin Organizasyon

Özel günlerinizde en özel organizasyonlarınız için ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayın.

Yaşlılar ve Çocuklar İçin Bakım Hizmetleri

’Lassa Yol Yardımı’ ile bakıma gerek duyan aile fertlerine, en özenli ve güvenilir bakım hizmetini sağlayabilirsiniz.

Nöbetçi Eczanelerden İlaç Teslimi

Nöbetçi eczaneye gidemeyecek kadar hastaysanız ya da hastanızı yalnız bırakmak istemiyorsanız ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayın, ilacınız evinize gelsin.

Bilgisayar Destek Hizmeti

Bilgisayar ile ilgili her türlü sorununuzda ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayarak en hızlı ve güvenilir çözüme ulaşabilirsiniz.

Tercüme Hizmeti

’Lassa Yol Yardımı’; her dilde, her türlü tercüme ihtiyacınızı, bünyesinde nitelikli mütercim tercümanların bulunduğu anlaşmalı tercüme bürolarıyla titizlikle çözüme kavuşturuyor.

Araç Kiralama

Araç kiralamak istediğinizde, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ’Lassa Yol Yardımı’ ndan öğrenebilirsiniz.

Rezervasyon Hizmetleri

Uçak Bileti Rezervasyonu

Uçak bileti rezervasyonunuzu ’Lassa Yol Yardımı’ nı arayarak yaptırabilirsiniz.

Sinema, Tiyatro, Konser Bileti Rezervasyonu

’Lassa Yol Yardımı’ nı arayın; sinema, tiyatro ve konser salonlarında yerinizi ayırtın.

Konut Yardım Hizmetleri

Çilingir Hizmeti

Kapıda kaldıysanız, en güvenilir ve en hızlı çilingir hizmeti ’Lassa Yol Yardımı’ ile kapınızda.

Cam Değiştirme Hizmeti

Camınızı değiştirmek istediğinizde, ’Lassa Yol Yardımı’ size en yakın camcıyı yönlendiriyor

TAKİP EDİN
SOSYAL MEDYADA LASSA