;

COMPETUS WINTER

  • 4X4

Kışın zorlu koşullarında 4x4 performansından ödün vermek istemeyenler için

Zorlu hava koşullarında ıslak ve karlı zeminler için tasarlanan Competus Winter, 4x4 ve SUV sürücülerine araçlarının çekişinden ve konforundan ödün vermeden kontrollü sürüş sağlar. Standart karışımlar, araç yol yüzeyinde oluşan su tabakalarından geçerken lastiğin zemin ile temasını koruyamaz. Competus Winter’da yüksek oranda bulunan silikalı karışımın boşluklu yapısı sayesinde sırt bölgesi, su ve kar tabakaları arasından geçerek yolu tutar ve lastiğe düşük sıcaklıklarda bile esneklik kazandırır. Ayrıca Competus Winter’ın sırt desenindeki oluk ve kanalcık yapıları tutunma yüzeyini arttırmaya ve çok miktarda suyu hızlı tahliye etmeye yönelik tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle, TÜV SUD tarafından Ocak 2010 tarihinde yapılan performans değerlendirme testinde "Fren mesafesi", "Karlı zeminde tutunma"ve "Islak zeminde kızaklama" kriterlerinde yüksek puanlar elde etmiştir.

COMPETUS WINTER

ÖZELLİKLER

Her zeminde düşük fren mesafesi


Islak zeminde kızaklama riskini azaltır
Aracın ıslak zeminlerde yol tutuşunu arttırmak için, sırt bölgesinin lastik ile zemin arasındaki suyu hızlıca boşaltması gerekir. Competus Winter’ın çevresel ana oluklar ve çapraz kanallardan oluşan sırt deseni, su tabakasından geçerken lastiğin türbülansa girip kızaklama riskini azaltır. Ayrıca merkez blokları arasındaki sürekli Z örgüsü her yönde yapılan manevralarda etkili su tahliye özelliği kazandırır.

Kar üzerinde tutunma
Düşük sıcaklıklarda standart lastikler sertleşir ve hareket esnasında gerekli olan elastikiyetlerini kaybederler. Sertleşen lastiğin yol tutuşu azalır ve bu sebeple sürücü aracın kontrolünü yitirir. Competus Winter, sırt karışımında yüksek oranda kullanılan silika yardımıyla düşük sıcaklıklarda bile elastik özelliklerini korur. Ayrıca lastiğin taban izi, yere basma basıncını ve bu sayede tutunmayı arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle Competus Winter, 7°C’nin altındaki sıcaklıklarda, yağmur, kar ve hafif buzlanma koşullarında sürücülerinin beklentilerine en iyi şekilde cevap verir.

ÖLÇÜLER