2008 yılı Lassa ralli takım olarak unutulmaz bir yıl oldu

2008 Yılı Ralli Takımı

2008 yılı Lassa ralli takımı olarak unutulmaz bir yıl oldu. Sene başında plan yaparken 2007 yılında yeni bir takımın oluşumun yanında lastik olarak geldiğimiz noktayı da dikkate alarak daha heyecanlı bir sene planladık. Lassa Ralli Takımı ve Türk motorsporu açısından daha heyecanlı... Türkiye Ralli Şampiyonası’nda en önemli ünvan olan Pilotlar Şampiyonası’nı kazanmanın yanında, Grup N ve Takımlar Birinciliği’ni de hedefliyorduk. 2. senesine girecek olan bir takım için yüksek bir hedefti.

Takımımızda büyümeyi de planlıyorduk. Önce; 2 senedir parkurlardan uzakta olan Serkan Yazıcı’yı renklerimize katarak ralli severleri sevindirirken, takımımızı daha da güçlendirdik. Serkan Yazıcı, Mehmet Besler, Hasan Özseyhan’dan oluşan takıma genç yetenek Serhat Öztemir’i de katarak bir misyon daha üstlendik. Bunun yanında Gençler Şampiyonası’nda yarışan Orhan Avcıoğlu’na olan desteğimiz devam edecekti. Genişleyen ve Türkiye’nin en hızlılarından oluşan pilot kadrosuyla Lassa Ralli Takımı heyecan vericiydi.

İlk yarış önemli bir sınavdı ve şansızlıklar ile başladı. İstanbul Rallisi’nde yoldan çıkarak alınan hasarlar ve mekanik arızalar ile finişe sadece Hasan’ın gelmesiyle yüzümüz gülebildi. Sezon uzundu ve bu tip durumlar yaşanabilirdi. 2. yarış Ege rallisi de istediğimiz gibi gelişmiyor ama yine de Serkan ile asfalt üzerinde Lassa ilk ‘best time’ larına ulaşıyodu. 3.yarış Kıbrıs Rallisi’nde Lassa Ralli Takımı beklediği zaferi yakaladı. 1. ve 2. olarak ilk iki yarıştaki kayıplarını telafi etmeye çalıştı. Aynı zamanda bu, kazanılan ilk zafer oldu. 4. yarış İstanbul Rallisi ile Serkan’ın elde ettiği birincilik ile bir kez daha sevindik. Hitit Rallisi’nde 1-2-3 olarak önemli bir başarıya daha imza atan Lassa Ralli Takımı , bu defa Mehmet, Hasan, Serkan şeklinde sıralanarak takımlarda, Grup N de ve pilotlarda ağırlığını koymaya başlamıştı. Bursa ile bir kez daha asfalta döndüğümüzde yeni geliştirdiğimiz lastik ile heyecanımız artmıştı. Çok güzel bir mücadelenin olduğu rallide 1. lup Serkan, 2. lup Mehmet, 3. lup Fatih’in üstünlüğünü keyifle izledik. Lassa; 2-3 olarak, güzel bir yarışın ardından aldığı puanlar ile memnundu. Takımlar Birinciliği garantiydi. Son yarışa geldiğimizde Kocaeli Rallisi’nin sevilen toprak parkurunda seyri güzel bir yarışla birlikte şampiyonluğu istiyorduk. Serkan’ın şampiyonluğu düşünen sürüşüyle Kocaeli Rallisi’ni kazanırken Pilotlar ve Grup N Birinciliği de hedeflediğimiz gibi gerçekleşti.

Sezon başında koyduğumuz tüm hedeflere ulaşmamızı sağlayan tüm Lassa Rally Team ekibine, pilot ve co-pilotlarımız, Serkan Yazıcı, Egemen Ertük, Mehmet Besler, Erkan Güleren, Hasan Özseyhan, Özden Yılmaz, Serhat Öztemir, Ünal Tezel, Orhan Avcıoğlu ve Burak Akçay’a çok teşekkür ederiz.