Lassa Impetus Revo'yla Satışlarını ve İhracat Gücünü Arttıracak!

İmpetus Revo

Sabancı Holding'e bağlı Brisa çatısı altında yer alan ve geçtiğimiz günlerde global bir marka olma yolunda belirlediği ihracat ve üretim hedefleri doğrultusunda logosunu da yenileyen Lassa, yeni nesil ürün yelpazesinin ilki olan Impetus Revo'yu tanıttı.

Ülkemizin lider lastik markası Lassa’nın geliştirip üreterek dünya pazarlarına ihracatına başladığı yeni yüksek performans lastiği Impetus Revo, Türkiye’de de satışa sunuldu. 14 inç’ten 17 inç’e kadar değişen ebatlarda ve 140 YTL’den başlayan fiyatlarla Lassa bayilerinde satışa sunulan Impetus Revo, maksimum 270 km/s’lik hız sınırına kadar çıkabilen geniş ürün yelpazesinin yanı sıra hem ıslak hem kuru zeminde üstün yol tutuş performansıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Lassa, önümüzdeki 3 yıl içinde ulusal çapta satışlarının üçte birini yeni Impetus Revo’nun oluşturmasını hedeflerken, 2010 yılına kadar 2 milyon adet Impetus Revo ihraç etmeyi hedefliyor.

Ülkemizin ilk yerli yüksek performans lastiğini üreten ve halen Türkiye’nin en çok satın alınan lastik markası unvanına sahip Lassa, değişen logosuyla birlikte yenilenen ürün yelpazesinin ilk ürünü olan Impetus Revo’yu Avrupa pazarlarının ardından ülkemizde de satışa sundu. 140 YTL’den başlayan fiyatlara sahip olan Lassa Impetus Revo, Türkiye çapındaki 600 adet Lassa yetkili satıcısından satın alınabiliyor. Impetus Revo, VW Passat, Audi A4, Peugeot 407, Honda Accord gibi orta sınıf sedanlardan, Mercedes C ve E Serileri, BMW 3 ve 5 Serileri, Volvo S80 gibi üst sınıf konforlu otomobillere kadar birçok farklı modele uygun olmasıyla ön plana çıkıyor.

Üstün konfor özellikleriyle dikkat çeken Lassa Impetus Revo’nun geliştirilme safhasında özellikle yuvarlanma direncinin düşük tutulması için büyük çaba harcanırken, elde edilen daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketiminin azaltılmasına da katkıda bulunmaya çalışıldı. Binek otomobil sahiplerine hem ıslak hem kuru zeminde çok başarılı bir yol tutuş performansı sunabilen Lassa Impetus Revo, ıslak ve kuru zeminde sağladığı daha kısa fren mesafesi avantajıyla da dikkat çekiyor. Daha dayanıklı ve sessiz yapısıyla da sürücüleri uzun vadede daha fazla tatmin ederek rakipleri arasından sıyrılan Impetus Revo’nun mükemmel performansı ve kalitesi, uluslararası çapta prestije sahip bağımsız Alman test kuruluşu TÜV SÜD tarafından da test edilip onaylandı. Lassa, 2010 yılına kadar 2 milyon adet Impetus Revo ihraç etmeyi hedeflerken, iç pazarda da 3 yıl içinde toplam Lassa satışlarının üçte birinin Impetus Revo ile gerçekleşmesini hedefliyor.