Lassa Rally Team Sezona Isınıyor!

Rally Team Sezona Isınıyor

Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Projesi’nin bir parçası olarak, Avrupa’da yarışmaya başlayan Lassa Rally Team, 2009 yılı için katıldığı son yarışla sezonu önemli gelişimlerle tamamladı.

Volkan Işık’ın pilotajında, yurtdışındaki ikinci sezonunda yarışmaya başlayacak olan Lassa Ralli Takımı, 2010 yılındaki ilk yarışında zorlu sezona ön hazırlık yaptı.

Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Süreci’nin bir parçası olarak, geçtiğimiz sezon yurtdışında yarışma kararı alan ve bu yıl pilot koltuğunda Volkan Işık’ın yer aldığı Lassa Ralli Takımı, 2010’da katıldığı ilk yarış ile birlikte bu süreci hızlandırmaya devam ediyor.

İtalya Valtiberina’da gerçekleştirilen Ronde Valtiberina rallisinde, Volkan Işık podyumum 7,8 saniye dibinde genel klasmanda dördüncü olarak, gelecek yarışlar için elini ısıttı.

Lassa lastiklerinin WRC ile ilk buluşması

Rallide kullanılan Peugeot 206 WRC’nin iyi bir tecrübe olduğunu Lassa Ralli Takımı adına belirten Volkan Işık, “Özellikle tutunmanın ve fren performansının en üst seviyelerde olması beklenen, yüksek güce sahip WRC altında Lassa lastiklerinin bu ilk buluşmada göstermiş olduğu performans sonuçlarından ve elde edilen tecrübelerden memnunuz. Geçtiğimiz yıl da farklı araçlarla lastiklerimizin performansını görme imkanı yakalamıştık. Bu sezon ilk yarışa bir WRC ile başladık” dedi.

Lassa Ralli Takımı için bir ilk daha

Lassa Ralli takımı 2010 sezonunda bir ilki daha denedi. Pilot koltuğunda oturan Volkan Işık, İtalyan asıllı Stefano De Barbieri’nin co-pilotluğunda, İtalyanca yol notları ile yarıştı. İtalyan bir co-pilot ile yarışmanın çok farklı bir duygu olduğunu belirten Volkan Işık, “lastik testinin ve WRC keyfinin yanı sıra yaşadığımız çok özel bir tecrübeydi ve sandığım kadar zorlanmadım” dedi.

İtalyada kısa ve güzel bir ralli atmosferi

Volkan Işık, “Rally de Valtiberina kısa bir ralli olmasına rağmen gerek organizasyonun, gerekse seyircilerin ilgisi bakımından son derece başarılıydı. Etabın startı ile finişi arasında iki farklı iklimi ve dolayısıyla yol koşulunu tecrübe etme şansımız oldu. Tüm ilklere ve zorlu koşullara rağmen Genel Klasmanda 4üncülük ile birlikte, farklı sınıflarda alınan ödüllerle geri döndük ve önümüzdeki zorlu sezona hazırlıklarımızı yoğunlaştırdık” dedi.