Lassa Rally Team Son Yarışında Peugeot 207 İle Mücadele Ediyor

Lassa Rally Team

Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Projesi'nin bir parçası olarak, Avrupaâ€'da yarışmaya başlayan ve 2009 yılında başarılı bir hazırlık dönemi geçiren Lassa Rally Team, sezonun son yarışında lastiklerinin performansını Peugeot 207 ile gösterecek.

2002 yılında başlanan Yarış Lastiği Geliştirme Projesi’nin bir adımı olarak, 2009 yılında Avrupa’da yarışmaya başlayan Lassa Rally Team, İtalya Toprak Ralli Şampiyonası’nın son yarışında Peugeot 207 ile mücadele edecek.

Hazırlık yılımızdaki farklı deneyimler, lastik geliştirme sürecine olumlu yansıdı

2009 yılını genel anlamda bir hazırlık olarak değerlendirdiklerini ifade eden Lassa Motorsporları Komite Başkanı Gökhan Cüceloğlu, “Sezona başlarken hedeflerimizin, Lassa Yarış Lastikleri’nin farklı şartlarda vereceği değerlerle, geliştirme sürecine katkıda bulunmak olduğunu belirtmiştik. Bu doğrultuda, yeni bir araçla gireceğimiz son yarışın da veri anlamında önemli katkılar sağlayacağına kuşkumuz yok. Bu yıl lastiklerimizin her türlü koşulda en iyi performansı sağlaması yönünde önemli adımlar attık. Önümüzdeki yıl katılacağımız yarışlarda, takım olarak elde edeceğimiz başarılarla Lassa Yarış Lastikleri’nin uluslar arası arenada daha bilinir olmasını sağlayacağız.” dedi.

Yeni araçla, yeni deneyim

Lassa Rally Team Takım Direktörü, Volkan Işık ise, sezon başında belirlenen hedefler doğrultusunda mücadele ettiklerini belirterek, “Öncelikli hedefimiz, hazırlık yılımızda, gerekli geliştirmeleri yapacak veriler elde etmekti. Bu çerçevede iyi bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum. Son yarışta yeni bir araçla yapacağımız mücadele, lastiklerimizin farklı araçlardaki performansını test etme imkanı sunacak.” dedi.

8inci Azzanorally, 6-7 Kasımda düzenlenecek

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Azzanorally, 6 Kasım tarihinde Azzano’dan start alacak. Tamamı toprak parkurlarda 108,48’i özel etap olmak üzere toplamda 328,54 km olarak koşulacak rallide, takımlar Fontanafredda, San Quirino ve San Leonardo etaplarını üçer kez geçecekler..