Lassa Rally Team’in yeni pilotu Volkan Işık

Rally Team Yeni Pilotu

2009 yılında Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Projesi’nin bir parçası olarak, yurtdışında yarışma kararı alan ve İtalya’daki Toprak Ralli Şampiyonası’nın üç ayağında mücadele eden Lassa Rally Team, 2010 yılında pilotajı da Volkan Işık’a teslim ederek hedefini büyüttü. Lassa Rally Team, 2010’da İtalya Toprak Yarışlarının 6 ayağında mücadele edecek.

2009 yılında yurtdışındaki ilk sezonunda lastik geliştirme süreci hedeflerine ulaşan Lassa Rally Team, 2010 yılında İtalya’da başarı için mücadeleye devam edecek. Lassa Rally Team aracının pilot koltuğunda Volkan Işık oturacak.

Her takıma nasip olmaz; iki farklı yılda, iki farklı şampiyonla yarışıyoruz

Yeni sezonda takımda gerçekleştirilen yenilikle ilgili olarak bilgi veren Lassa Rally Team sorumlusu Atilla Bilginoğlu, ‘Geçtiğimiz sezon, Serkan Yazıcı ile son derece önemli bir yıl geçirdik. Serkan, gerek Türkiye’de katıldığımız yarışlarda, gerekse yurtdışında, tecrübesini ve hünerini bu lastiğin gelişimi aşamalarında maksimum düzeyde kullandı. Katkıları bizim için çok değerli. Bu yıl, Türkiye’nin yetiştirdiği ender bir diğer şampiyonla; Volkan Işık’la birlikte mücadeleye devam edeceğiz. Bu her takıma nasip olmaz.” dedi.

Yine İtalyada bu kez 6 ayakta mücadele edilecek

2009 sezonunda İtalya’daki zorlu etaplarda tecrübe kazandıklarını ifade eden Atilla Bilginoğlu, “Gerek testlerde, gerekse yarışlarda takım olarak çok tecrübe kazandık. Ayrıca, üç yarışta lastiğin geliştirme sürecine katkı sağlayacak çok önemli teknik veriler elde ettik. Bu yıl 6 yarışa katılarak, projeyi bir adım daha ileri götürüyoruz. İlk yarışımız Sansepolcro’da olacak.” dedi.

Yeniden etaplarda Volkan Işık rüzgarı

“Yaklaşık 10 yıllık Lassa Yarış Lastikleri geliştirme sürecinde; laboratuar, fabrika içi ve Ralli etaplarından testlerin sonuçlarını yarış anındaki performans sonuçları ile aynı hassasiyette kıyaslama aşamasına geldik. Bu kadar uzun soluklu bir projenin parçası olarak pilot koltuğunda olmam heyecan verici” açıklamasını yapan Volkan Işık, “bu yıl tüm bu birikimlerle hazırlanan yeni desenimizi de yarış pilotlarının beğenisine sunacağız” dedi.

2010da da farklı araçlar deneyebiliriz

Geçen sezon iki farklı araçla yarışarak, lastiğin farklı araçlardaki performansını deneme şansı da bulduklarını söyleyen Volkan Işık “Bu yıl da mücadeleye Peugeot 206 WRC ile başlıyoruz. Ancak, önümüzdeki yarışlar farklı araçlar kullanmayı planlıyoruz” dedi ve sözlerine “Lassa Yarış Lastiklerinin geçen 10 yıllık süre içerisinde ulaştığı performansını, artık WRC araç altında görebilecek olmak başarı hikayesinin önemli bir simgesidir” ifadesi ile devam etti.

Yeni lastikler kullanılack

Lassa Rally Team, 2010 yılında yeni yarış lastiklerini kullanacak. Geçen yıl elde edilen bilgiler doğrultusunda son geliştirmelerin tamamlanmasının ardından pazara sunulan yeni Lassa Yarış Lastikleri’yle mücadele edeceklerini söyleyen Atilla Bilginoğlu, “Geliştirmeler arzu ettiğimiz gibi tamamlandı. Testlerden elde edilen sonuçlar da gayet başarılı. Bu yıl elde edeceğimiz başarılarla, yeni lastiklerimizi başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın tanıyacağına inanıyoruz.” dedi.