Lassa Tarla Günleri Fuarı'ndaydı

Lassa Tarla Günleri

Türkiye’nin ilk açık alan uygulamalı fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2012 fuarı, Bursa’nın Hürriyet bölgesinde yapıldı.

Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Projesi’nin (ÖÇP) ortaklaşa kurduğu DLG Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin destekleyici kuruluş olarak yer aldığı fuar 7-10 Haziran tarihlerinde ziyaretçileriyle buluştu.

Tohum, gübre, ilaç, fidan, sulama firmalarının ekim yaparak tanıtım yaptıkları fuarda 66 deneme alanı, traktör ve mekanizasyon firmalarının demo yaptıkları 37 makine demonstrasyon alanının yanı sıra tarıma hizmet veren 23 firmanın bulunduğu kampus çim alanları yer aldı. Hürriyet – Bursa Tarım Meslek Lisesi’nin 285.000 metrekarelik açık alanda 27’si yabancı, 87 yerli 114 katılımcı firma ile açılan fuara yurtiçi ve yurtdışından 23.152’yi aşkın ziyaretçi katıldı.

Brisa’nın yeni uluslararası pazarlara açılma ve yurt dışındaki varlığını güçlendirme hedefi doğrultusunda yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve 2012 yılı sonu itibariyle 60’ın üzerinde ülkede araç sahipleriyle Lassa markasını buluşturduklarını vurgulayan Şensoy, Lassa ile Avrupa’nın en fazla sayıda ziyaretçi ağırlayan fuarları arasında yer alan Cenevre Otomobil Fuarı’nda Türkiye’yi temsil eden tek marka olmanın gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Brisa olarak, Tarla Günleri organizasyonuna başlanıldığı tarihten (2010 – 3 yıl) itibaren katılıyoruz. Hasır şapka hediye edildi. 3.000’in üzerinde çiftçi ile temas sağlandı. Son kullanıcılar ile pazara, ürüne ve sektöre dair gelişmeler takip edildi. Organizasyona katılan tek lastik tedarikçisi Lassa oldu. Akülü traktör promosyonumuz başta çocuklar olmak üzere herkes tarafından beğenisini kazandı. Tarım lastikleri dışında, binek ve kamyon lastiklerine ilişkin de ürün talebi alındı. Bölgedeki tüm Brisa bayileri organizasyon ile ilgili bilgilendirildi ve standımıza davet edildi.