Lassa’nın Keşifleri Yola Çıktı

Lassa'nın Keşifler Yola Çıktı

Lassa Competus’un gelenekselleşen organizasyonu Competus Keşif Konvoyu’nun 2010 yılı serüveni başladı. 4 gün sürecek heyecanlı, eğlenceli ve bir o kadar da zorlu yolculukta, Lassa’nın kaşifleri tek başlarına gidemeyecekleri bir rotada, Batı Karadeniz Bölgesi’nin gizli kalmış güzelliklerini keşfedecek.

Lassa’nın her yıl farklı bir rotaya düzenlediği Competus Keşif Konvoyu, 14 Temmuz’da yola çıktı. Lassa’nın organize ettiği internet yarışmasında kazanan talihlilerin katıldığı Keşif Konvoyu, 4 gün boyunca ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde belirlenen parkurda gerçekleşecek.

Heyecan verici, tek başınıza gidemeyeceğiniz bir rota!

Competus Keşif Konvoyu 2010’da katılımcılar, farklı arazi ve yol koşullarında toplam 1200 km.’lik özel bir rotayı takip edecek. Bolu – Gerede’den başlayan ve önemli bir bölümü heyecan verici olmasının yanısıra oldukça zorlu olan yol ve zemin şartlarının hakim olduğu off-road parkurda gerçekleşecek Competus Keşif Konvoyu, katılanlara unutulmaz deneyimler yaşatacak.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin, Yenice Ormanları, Safranbolu, Uluyayla, Kırlangıç Mağarası, Ilıca Kanyonu, Saraycık Yaylası ve Ilgaz Dağları Milli Parkı gibi doğal güzelliklerinin keşfedileceği yolculuk süresince ekip, normalde tur organizasyonlarında yer almayan rotalarda keyifli bir keşif gezisi yapacak.

Bundan sonraki Lassa Competus Keşif Konvoyu yarışmaları için www.competus.com.tr'yi takip edebilirsiniz.

2007 yılında gerçekleştirilen Competus Keşif Konvoyu’na Türkiye’nin dört bir yanından, yaşanmış keşif hikâyeleriyle 1.750 adet başvuru olmuştu. Competus Keşif Konvoyu, 2005 yılında Doğu Karadeniz, 2006 yılında Kuzey Ege/Kaz Dağları ve 2007 yılında da Likya bölgesinde gerçekleştirildi.

LASSA Competus 4x4 Lastikleri Hakkında

Lassa’nın her türlü hava koşulunda, off-road kullanım, şehir içi kullanım ve kış şartlarında kullanım için ayrı ayrı geliştirilmiş bir ürün yelpazesine sahip 4x4 lastikleri “Competus” ailesi, dayanıklılık ve güvenlik özellikleriyle öne çıkmaktadır. Lassa, Competus Ailesi’nin off-road segmentindeki deseninin sağladığı dayanıklılık ve performansı kullanıcılarına her yıl farklı bir macera ile sunmayı hedeflerken, değişik iklim koşullarıyla karşılaşılabilecek keşif yolculukları için vazgeçilmez bir güvenlik sunmayı da ihmal etmiyor.