Türkiyenin Lider Lastik Üreticisiyiz

Türkiyenin Lider Lastik Üreticisiyiz

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ve Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, ülkemiz lastik endüstrisinin lideri.

Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atıldı. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda Brisa, bugünkü adını aldı. Lastik üretim ve satışı alanında 2.000’e yakın çalışanımız, 10 milyona yakın üretimimizle yaklaşık 700 satış noktasında tüketicilere en iyiyi sunma amacı çerçevesinde faaliyet gösteriyoruz.

Brisa, ülkemiz lastik endüstrisinde lider konumda bulunuyor. Avrupa’da ise yedinci büyük lastik üreticisi durumundayız. Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olan Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biri olma özelliğini taşıyor. Brisa, aynı zamanda tüm dünyada Bridgestone’un en önemli üretim üslerinden biri.

Brisa üretim tesislerinde, Bridgestone ve Lassa markalarıyla; otomobil, hafif ticari araç, otobüs/kamyon, traktör ve iş makineleri için, güvenlik ve kalite standartlarından asla ödün vermeksizin, 600’ü aşkın çeşitte lastik üretimi gerçekleştiriyoruz.

2011 yılında 147.377 ton karşılığı 9.457.464 adet üretim yapılarak bir önceki seneye göre şirketimizin üretimi % 4,4 oranında artmış bulunuyor.